© 2014 by Aleksandra Jakoniuk. Proudly made with mywebzz.com. Photos by Aleksandra Jakoniuk. 

All rights reserved.

O firmie

„Cukierenka u Walentynki” to rodzinna firma, która istnieje od 2009 roku. Powstała ona dzięki wieloletniemu zainteresowaniu cukiernictwem, które potem stało się pasją założycielki cukierni Walentyny Jakoniuk. Nasza firma to nowoczesny zakład cukierniczy specjalizujący się w produkcji wysokiej jakości tortów i ciasteczek, które powstają według własnych receptur właścicielki firmy Walentyny Jakoniuk. Posiadamy nowoczesny budynek zgodny ze wszelkimi normami Unii Europejskiej wyposażony w wysokiej klasy nowoczesny sprzęt piekarniczy. Produktów oferowanych przez naszą cukierenkę nie zobaczą Państwo na wystawie, ponieważ są one pieczone tylko i wyłącznie na indywidualne zamówienie co daje gwarancję świeżości naszych wyrobów. 

Z wykształcenia dyplomowana pielęgniarka, z pasji cukiernik. Już od 15 lat z powodzeniem zajmuje się pieczeniem ciast i tortów według własnej receptury z początku na zamówienie znajomych i rodziny. A zaczęło się od owocowej rolady na imieniny koleżanki. Z czasem zamówień przybywało i tak powstał pomysł założenia własnej działalności, firmy pod nazwą „Cukierenka u Walentynki”. Zamiłowanie i pasja do tworzenia domowych wypieków zapewniają im jedyny i niepowtarzalny smak. Autorski pomysł na owocowy tort to połączenie mocno nasączonych biszkoptów z jogurtowymi kremami i musami owocowymi. Jest to numer jeden jeśli chodzi o wybór klientów cukierenki. W 2012 roku Walentyna Jakoniuk zdobyła Dyplom Mistrzowski w zawodzie cukiernik. 

 

Dzięki dotacji z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego stworzyliśmy firmę, która zyskała i wciąż zyskuje nowych odbiorców Naszych wyrobów. Nasi klienci docenili jakość, smak i produkcję według naturalnych domowych receptur pozbawionych sztucznych dodatków chemicznych.

Z zawodu inżynier architekt krajobrazu. Wykształcenie artystyczne bardzo pomaga w tworzeniu tortów dla bardziej wymagających klientów, którzy oprócz smaku cenią również wygląd tortu. Ola realizuje pomysły na dekoracje według własnych projektów bądź wizje zaproponowane bezpośrednio od klienta. Pomysły na dekoracje przychodzą do głowy same, a najważniejsze jest to aby efekt końcowy satysfakcjonował klienta. 

Walentyna Jakoniuk - właściciel firmy, mistrz cukiernik

Aleksandra Jakoniuk - dekorator tortów